Projektowanie ogrodów

Ogród z duszą, to miejsce, w którym aż pragnie się przebywać. To miejsce spotkań i rozmyślania. Dobry projekt ogrodu można poznać po jego indywidualności, aranżacja ogrodu powinna odpowiadać nie tylko naszym zmysłom artystycznym, ale i praktycznym potrzebom. Nasz ogród powinien być nie tylko piękny, ale i wygodny. Projektowanie ogrodów to prawdziwa sztuka i duże wyzwanie, dobrze zaprojektowany ogród to gwarancja przemyślanych rozwiązań i zadowolenia jego przyszłych użytkowników. Udany projekt ogrodu łączy wrażenia estetyczne z aspektem praktycznym. Powinien być wyrazem osobowości i smaku właścicieli. Stanowić harmonię z otoczeniem i zapewniać dobre samopoczucie i wygodę użytkownikom.

Projekty ogrodów wykonane przez firmę Ogród&Styl

Projekty powstające w naszej pracowni są projektami komputerowymi. Dzięki nim uzyskujemy realistyczny widok na każdym etapie projektowania. Pozwala zobaczyć wygląd ogrodu w wybranym miesiącu, a nawet za kilka lat. Doskonale obrazuje zmienną kolorystykę roślin oraz ich rozrost. Świetna integracja z Projektantem umożliwia natychmiastową wizualizację projektu. Pracujemy do skutku, nie narzucamy swoich wizji jako jedyne słuszne rozwiązanie. Nasze zadanie jest wykonane dopiero wtedy, gdy użytkownicy zaakceptują ostateczny kształt ogrodu.

Projekty ogrodów wykonane przez firmę Ogród&Styl

Przy pomocy myszki można wybrać się na wirtualną przechadzkę po ogrodzie! Projekt jest przekazywany klientowi zarówno w formie tradycyjnej (drukowanej) jak i elektronicznej (pliki map bitowych z trójwymiarowymi wizualizacjami projektu ogrodu). Skalę wydruku dostosowujemy do potrzeb Klienta.

Do projektu dołączany jest:

  • spis ilościowy roślin;
  • opis do projektu;
  • spis roślin podzielonych na grupy;
  • opis poszczególnych gatunków i odmian;
  • ciecie krzewów liściastych;
  • wykaz materiałów;
  • zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie i na trawniku;
  • kalendarz prac pielęgnacyjnych w ogrodzie i zalecenia.

Projekty ogrodów wykonane przez firmę Ogród&Styl

Dobry ogród, to wcale nie takie proste zadanie. Gdy weźmiemy pod uwagę liczbę czynników, które trzeba wziąć pod uwagę: gleba kwaśna, gleba zasadowa, pogoda, nasłonecznienie. Projektowanie ogrodów, to zajęcie pasjonujące, choć prawdopodobnie przerastające możliwości zwykłego człowieka. Właściwy dobór roślin do konkretnych warunków glebowych może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla profesjonalisty. Gdy weźmiemy pod uwagę to, że trzeba zwrócić uwagę także na zacienienie, nawodnienie, temperaturę, sprawa wygląda jeszcze poważniej. Każdy teren zieleni charakteryzuje się innymi cechami i w inny sposób należy go projektować. Dlatego najlepiej zamówić projekt ogrodu u doświadczonego projektanta. Dzięki temu nie ryzykujemy problemów w przyszłości. Projekty ogrodów muszą być, zatem wykonywane na indywidualne zamówienie, a nie tak jak w przypadku domów, gdzie można zakupić gotowe szablony.

Wszelkie szkice, widoki, przekroje i wizualizacje są usługą dodatkową, podobnie jak schematu instalacji nawadniającej wraz z doborem urządzeń. Kosztorys założenia ogrodu wykonywany jest za niewielką opłatą, która w przypadku przystąpienia do realizacji jest zaliczana w poczet wynagrodzenia za założenie ogrodu.

Koszt projektu ogrodu uzależniony jest od powierzchni posesji, przy czym do kalkulacji kosztu włączamy całą powierzchnię, jaka musi zostać wprowadzona do projektu, czyli jeśli wykonujemy projekt ogrodu dookoła domu to także powierzchnię, na której jest posadzony dom i powierzchnią bruków. Jest to spowodowane tym, że musimy dopasować projekt ogrodu do budynku, lokalizacji wejść, tarasów, ścieżek i bruków.

Projekty ogrodów wykonane przez firmę Ogród&Styl

© ogrodstyl.pl

Wykonanie i obsługa strony: © undergraf.pl 2013